18 sierpnia 2022

Jak dbać o środowisko w czasie pandemii?

Jak dbać o środowisko w czasie pandemii? Poznajcie kilka sposobów na ekologiczne życie w czterech ścianach. Uprawa roślin i segregacja śmieci to tylko niektóre z nich.

Jak dbać o środowisko w czasie pandemii?

 

Jak dbać o środowisko w czasie pandemii?

Uprawiaj własne warzywa

Nawet jeśli nie masz ogrodu, to wystarczy kawałek pustego parapetu, na którym można postawić doniczki i korytka z własnymi roślinami. Dbanie o uprawy to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także dobre zajęcie i przepis na zdrową kuchnię.

Segreguj śmieci

W czasie pandemii człowiek ma więcej czasu, by ze spokojem zastanowić się, które odpady powinny trafić do którego pojemnika. Można wprowadzić ułatwienia i system pomagający w odpowiedniej segregacji, wyrabiając tym samym odpowiedni nawyk przyjazny środowisku.

Zrezygnuj z mięsa

Pandemia jest czasem, w którym częściej spędza się czas w domu. Poszukaj ciekawych przepisów na bezmięsne dania. Przyda się to także w sytuacji ograniczonego dostępu do sklepu.

Oszczędzaj wodę

Mimo, że pandemiczne rozleniwienie może skłaniać do dłuższego czasu spędzanego pod prysznicem, to warto zastanowić się nad odpowiednim zużyciem wody.

Przejrzyj szafy

Zamiast kupować nowe przedmioty, sprawdź, czy nie kupiłeś ich wcześniej lub czy starych nie da się odnowić. Rezygnacja z zakupu nowych ubrań, książek czy gier planszowych jest nie tylko dobra dla domowego budżetu, ale także dla środowiska.