17 kwietnia 2024

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu poszukuje wolontariuszy

Nowa siedziba, lepsze warunki do życia dla podopiecznych i pracy dla ich opiekunów, teren zapewniający odpowiedni wybieg, nowoczesny sprzęt w przychodni… tylko rąk do prac wciąż brakuje. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu ogłosiło nabór na wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w opiece nad mieszkańcami placówki.

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu poszukuje wolontariuszy

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu od kilku tygodni funkcjonuje w nowej lokalizacji przy ul. Bukowskiej. Nowoczesny obiekt z wyposażeniem i terenem zapewniającym lepsze warunki do opieki nad czworonogami to z duży postęp dla placówki.

Po przeprowadzce możliwe jest zorganizowanie kolejnego naboru na wolontariuszy, którzy pomagają pracownikom w opiece nad czworonogami czekającymi na adopcję. Z powodu pandemii, a także przygotowań do przeprowadzki, przez pewien czas nie były przyjmowane nowe osoby.

Schronisko wyjaśnia, że zadaniem takich osób jest przede wszystkim wyprowadzanie psów na spacery czy socjalizacja kotów i psów. Wolontariusze pomagają także w utrzymaniu porządku i czystości na terenie ośrodka.

Wolontariuszem mogą zostać wyłącznie osoby pełnoletnie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem rekrutacja@schronisko.com. Kandydat w wiadomości powinien w swoim zgłoszeniu zamieścić opis swoich doświadczeń w opiece nad psami i kotami, podać trzy powody, dla których chcą zostać wolontariuszem, a także wyjaśnić, jak rozumie pomoc oferowaną przez siebie w schronisku.

Schronisko skontaktuje się z wybranymi kandydatami. Obecny nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja