Łąka Jeżycka: Wspólne działania na rzecz przyrody przy Domu Tramwajarza

Kooperatywa społeczna działająca przy Domu Tramwajarza zaplanowała ekologiczne przedsięwzięcie pod nazwą “Łąka Jeżycka”. Tym razem inicjatywa skupia się na stworzeniu kolorowej i atrakcyjnej łąki, która nie tylko podkreśli piękno lokalnej okolicy, ale również stanie się kluczowym elementem ekosystemu.

Łąka Jeżycka: Wspólne działania na rzecz przyrody przy Domu Tramwajarza fot. pexels

 

Wydarzenie, które ma na celu zaangażowanie społeczności w działania proekologiczne, zaplanowano na sobotę, 3 czerwca, z początkiem o godzinie 11:00. Uczestnicy będą mieć okazję do posadzenia różnych gatunków kwiatów. Cele są podwójne – przyciągnąć do nowo stworzonej łąki pszczoły i motyle, a jednocześnie nauczyć uczestników o kluczowej roli roślin w ekosystemie, niezależnie od tego, czy są to cenne gatunki, czy po prostu chwasty.

Na arenie ekologicznej nie zapomniano o ważnym składniku – owadach zapylających. W trakcie wydarzenia, uczestnicy wspólnie zbudują dom dla pszczół i innych owadów, tworząc dla nich schronienie i miejsce do rozmnażania.

Kooperatywa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tym działaniu, które ma na celu wzmocnienie zrozumienia i szacunku dla świata naturalnego. Wszystkie osoby, które pragną przyczynić się do dobra naszej planety, są zachęcane do przybycia z rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie tworzyć piękną i ekologiczną przestrzeń w dzielnicy Jeżyce.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania.

© 2020 iPolska24

Realizacja