9 grudnia 2023

Jak odpowiednio zarządzać lasami? Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rozpoczyna nowy kierunek studiów

Jak umiejętnie zarządzać obszarami leśnymi? Jak połączyć wiedzę z zakresu leśnictwa z administracją i kierownictwem? Czy lepiej w tym sprawdzi się leśnik czy manager? By nie mieć takich wątpliwości Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uruchamia nowy kierunek studiów – manager gospodarstwa leśnego, realizowane w systemie MBA (Master of Business of Administration).

Jak odpowiednio zarządzać lasami? Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rozpoczyna nowy kierunek studiów

 

Mimo dużych wycinek w lasach i parkach narodowych w ostatnich latach, Polska nadal należy do czołówki państw pod względem powierzchni obszarów leśnych w Europie. Obecnie to ponad 9,2 mln ha, czyli ok. 30% powierzchni kraju.

Zrównoważone i odpowiednie zarządzanie lasami jest konieczne dla utrzymania ich powierzchni oraz wartości ekosystemu i środowiska naturalnego.

Z myślą o przyszłości Uniwersytet Przyrodniczy uruchamia nowe studia na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna – „manager gospodarstwa leśnego”. Trzysemestralne studia realizowane będą w systemie Master of Business of Administration (MBA).

Jak informuje uczelnia, będzie to kierunek przeznaczony dla tych, którzy chcieliby rozwinąć kompetencje kierownicze, jednocześnie realizując zadania zawodowe w zakresie leśnictwa na najwyższym poziomie. Studia będą opierać się na łączeniu kompetencji managerskich, z praktykami w nauce o leśnictwie, a także wiedzy z zakresu prawa, zarządzania, finansów oraz komunikacji.

„Celem studiów „MBA – Menedżer gospodarstwa leśnego” jest zwiększenie kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii. Oferta studiów „MBA – Menedżer gospodarstwa leśnego” to nauka praktycznych umiejętności przywódczych, rozwiązywania potencjalnych problemów, definiowania innowacyjnych rozwiązań i analizowania bieżących trendów” – mówi prof. Krzysztof Adamowicz z Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej UPP

W toku studiów będzie realizowany program z zakresu prawa krajowego i międzynarodowego, zarządzania kompetencjami miękkimi, finansów, rachunkowości, controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałowymi oraz koncepcji leśnictwa jako elementu zrównoważonego rozwoju.

Co istotne, studia są odpowiednie także dla osób, które nie posiadają doświadczenia managerskiego i kierowniczego.

Rekrutacja już trwa i potrwa do 30 marca.

© 2020 iPolska24

Realizacja