16 czerwca 2024

Wojewoda wielkopolska wyszła do protestujących rolników i zaprosiła ich delegację do rozmów

Delegacja przedstawicieli protestujących rolników spotkała się z władzami województwa. Wojewoda Agata Sobczyk wyszła także do protestujących przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolska wyszła do protestujących rolników i zaprosiła ich delegację do rozmów

 

Trwa ogólnopolski protest rolników. Do Poznania, pod Urząd Wojewódzki zjechało ok. 1400 pojazdów rolniczych, głównie traktorów. Ruch w centrum miasta jest mocno utrudniony.

Rolnicy protestują przeciw wprowadzaniu ukraińskich towarów na rynek polski i unijny na obecnych, preferencyjnych dla państwa trzeciego, warunkach, przeciw zapisom Zielonego Ładu UE oraz obniżeniu produkcji w Polsce.

Wojewoda Wielkopolska, Agata Sobczyk, wyszła do protestujących zapewniając, że jest „zatroskana o losy polskiego rolnictwa” nie tylko jako przedstawicielka rządu, ale także „jako zwykła obywatelka”. Dodała, że przekaże postulaty władzom centralnym i zaprosiła delegację przedstawicieli protestujących do rozmów.

Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie przedstawiciele grupy protestującej mogli porozmawiać z władzami województwa i przekazać im petycję rolników.

© 2020 iPolska24

Realizacja