9 grudnia 2023

Poznań zostanie zasypany nieodebranymi odpadami komunalnymi?

Zamiast ok. 50 tysięcy, nieco ponad… 8. Poznaniacy wciąż niechętnie składają deklaracje za odpady, choć od dwóch miesięcy mają możliwość spełnienia tego obowiązku. Miasto przypomina, że z uwagi na nowy system gospodarowania odpadami, którym od nowego roku będzie zajmował się Poznań, wypełnienie deklaracji jest konieczne.

Poznań zostanie zasypany nieodebranymi odpadami komunalnymi?

Decyzją miejskich radnych, od nowego roku Poznań opuści struktury GOAP, a to oznacza, że będzie organizował własny system gospodarowania odpadami komunalnymi. Do tego potrzebne jest jednak zebranie deklaracji ze strony właścicieli nieruchomości.

Mimo, że można to robić od dwóch miesięcy, to jak informuje Miasto Poznań, do tej pory spłynęło zaledwie ok. 8,3 tysiąca deklaracji, czyli o ok. 42 tysiące za mało. Sytuacja niepokoi Urząd Miasta.

Jak przypominają urzędnicy, obowiązek złożenia deklaracji dotyczy również osób, które mają złożoną deklarację w ZM GOAP, ponieważ wygaśnie ona wraz z końcem bieżącego roku – nie zostanie automatycznie przeniesiona z uwagi na sytuację prawną. Zmienia się organ podatkowy, dlatego deklaracje należy złożyć na nowo.

“Osoby, które nie chcą, aby w styczniu przed ich domami zalegały worki ze śmieciami, nie mogą zwlekać – powinny  zrobić to jak najszybciej” – przypomina Urząd Miasta Poznania

Zadanie to można wykonać w zaledwie kilka minut i to nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z portalu Przyjazne deklaracje.

© 2020 iPolska24

Realizacja