Spacery po “łące-nie-łące” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Co to łąka segetalna, jaka jest rola łąki w przyrodzie i jak stworzyć piękny wianek z traw, ziół i kwiatów? To tylko część pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać podczas spotkań z przyrodą organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Projekt Zieleń.

Spacery po “łące-nie-łące” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uniwersytet zaprasza na kolejne spotkanie z przyrodą, a dokładniej na sobotni spacer po „łące-nie-łące”. W sobotę, 26 czerwca, zaplanowane są atrakcje na łące segetalnej, czyli takiej, która powstała z roślin zwykle uważanych za chwasty. Znajduje się ona na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego, przy ul. Dojazd, obok budynku Biocentrum UPP.

W godzinach 10:00-13:00 planowany jest warsztat wicia wianków z traw, ziół i kwiatów. Rozpocznie się spacerem, który będzie połączony z ciekawą gawędą o „mitycznej mocy roślin w kulturze ludowej”. Uczestnicy spacerując po łące dowiedzą się, jakie właściwości ma część z mijanych roślin i które… nadają się do wianków.

O godzinie 11:00 planowany jest spacer po łące z opowieścią o owadach i ich roli. Przewodnikiem będzie entomolog z Katedry Zoologii UPP, Mateusz Kęsy, który jest także realizatorem projektu „Miododajne Miasta”.

Z kolei o 12:00 odbędzie się spacer szlakiem bioróżnorodności łąki, który będzie prowadzony przez naukowców z Katedry Agronomii oraz Łąkarstwa i Krajobrazu Przyrodniczego UPP

Zapisy na wydarzenia prowadzone są poprzez formularz dostępny online.

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja