EKO-BOMBKA: poznańscy uczniowie mogą stworzyć ozdoby świąteczne z odpadów i wygrać nagrody

Zakład Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Poznaniu zaprasza do udziału w nietypowym i ekologicznym konkursie. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć oryginalne ozdoby choinkowe, wykorzystując do tego materiały, które zwykle trafiają do śmieci, takie jak stare opakowania, butelki, zużyte zabawki, puszki, czy słomki.

EKO-BOMBKA: poznańscy uczniowie mogą stworzyć ozdoby świąteczne z odpadów i wygrać nagrody fot. pexels

 

Celem konkursu “EKO-BOMBKA” jest promowanie postaw proekologicznych oraz idei zero waste, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to zwiększa się konsumpcja i produkcja odpadów.

Kaja Mietlicka z ZZO podkreśla, że okres Bożego Narodzenia jest doskonałą okazją do łączenia tradycji z dbałością o środowisko. Wskazuje, że większość z nas uwielbia przygotowywanie ozdób choinkowych, a konkurs “EKO-BOMBKA” zachęca do kreatywnego wykorzystania materiałów, które zwykle uważane są za śmieci. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na problem nadmiernego wytwarzania odpadów w okresie świątecznym.

Zasady konkursu są proste i elastyczne. Uczestnicy, czyli uczniowie z terenu miasta Poznania, mogą używać różnorodnych materiałów, w tym surowców wtórnych, materiałów ekologicznych, czy naturalnych, aby stworzyć unikatowe ozdoby choinkowe. Konkurs zachęca do kreatywności i eksperymentowania, podkreślając, że ograniczeń właściwie nie ma, o ile materiały nie są niebezpieczne.

Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ul. Ratajczaka 19, Poznań) najpóźniej do 4 grudnia 2023 roku. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni biletami rodzinnymi do Lumina Parku, a zdobywcy wyróżnień otrzymają drobne upominki. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej ZZO.

Inicjatywa ta, oprócz promowania kreatywności, ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. “EKO-BOMBKA” to nie tylko konkurs, ale również edukacyjna kampania, która ma przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców Poznania.

© 2020 iPolska24

Realizacja