“Czyste Powietrze” – od dziś wnioski można składać także online

Od środy uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu “Czyste Powietrze”; e-wnioski są dostępne w serwisie gov.pl – informuje NFOŚiGW. Jak dodano, bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację.

“Czyste Powietrze” – od dziś wnioski można składać także online

“Zgodnie z zapowiedziami 10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu +Czyste Powietrze+. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl.” – czytamy na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak podkreśla NFOŚiGW, od teraz, bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu.

W tym celu należy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

“Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy” – czytamy.

Minister klimatu Michał Kurtyka napisał w środę na Twitterze: “Wkraczamy w kolejny etap w programie #CzystePowietrze. Od dziś wnioski o dofinansowanie można składać już przez serwis internetowy poświęcony programowi.

W 2018 roku rząd zapowiedział powstanie programu antysmogowego skierowanego do mieszkańców. Dotacje i pożyczki miały trafić na termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. W połowie września 2018 r. rusza program “Czyste powietrze” z budżetem dotacyjnym sięgającym ponad 100 mld zł. Jego operatorem są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska.

Od 15 maja ruszyła nowa odsłona programu “Czyste powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tłumaczy, że dokonano znaczących uproszczeń procedur związanych z uzyskiwaniem dotacji. Uproszczono formularz wniosku, tak by jego wypełnienie zajmowało możliwie najmniej czasu i wymagało złożenia jedynie niezbędnych załączników.

© 2020 iPolska24

Realizacja