Innowacje na Targach Ochrony Środowiska POL-ECO w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie od 17 do 19 października staną się sercem ekologicznych innowacji. W tym roku targi POL-ECO przyciągną ponad 150 wystawców z 8 państw, którzy zaprezentują najnowsze technologie służące ochronie klimatu i środowiska naturalnego.

Innowacje na Targach Ochrony Środowiska POL-ECO w Poznaniu fot. fotobueno / Grupa MTP

 

Jednym z najważniejszych punktów programu są Złote Medale Grupy MTP. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazły się takie innowacje jak: pojemniki na odpady z bocznym załadunkiem, inteligentne urządzenia do selektywnej zbiórki elektroodpadów czy śmieciarka przystosowana do pracy w środowisku miejskim o dużym zagęszczeniu budynków. Nie można również pominąć elektrycznej śmieciarki na podwoziu elektrycznym czy absorbentu służącego do zbierania zanieczyszczeń ropopochodnych.

Niewątpliwą gwiazdą tegorocznych targów będzie prezentowana po raz pierwszy SCANIA BEV z akumulatorami umieszczonymi za kabiną – energooszczędna ciężarówka elektryczna dedykowana dla sektora komunalnego. Pojazd ten, dzięki zaawansowanej technologii EV, oferuje wysoką wydajność, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, jednocześnie eliminując emisję szkodliwych substancji.

Oprócz transportu, targi skupiają się na innowacjach w zakresie magazynowania i przechowywania.  Uwagę przyciąga modułowa konstrukcja łącząca stalową ramę z pokryciem z PVC, przeznaczona do użytku przez cały rok, spełniając wymogi branż przemysłowej, budowlanej i rolniczej.

Paulina Pietrzak, dyrektor targów POL-ECO, podkreśla, że to kluczowe wydarzenie dla kształtowania kierunków zmian w obszarze społecznościowym, gospodarczym i biznesowym. Ponad 50 ekspertów podczas konferencji i debat postara się odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące gospodarki komunalnej, recyklingu czy elektromobilności.

Specjalnie przygotowany pokaz dla uczestników targów przeprowadzi Państwowa Straż Pożarna. Pokaże w nim reagowanie na wyciek niebezpiecznych substancji w wyniku wypadku drogowego. Targi to też okazja do zaprezentowania nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

Targi POL-ECO są wspierane przez różne instytucje, w tym Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie targów.

© 2020 iPolska24

Realizacja