30 maja 2024

DPS przy ul. Konarskiego z własną instalacją fotowoltaiczną

Na dachu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego zamontowano instalację fotowoltaiczną, która zapewni ekologiczne źródło energii dla placówki.

DPS przy ul. Konarskiego z własną instalacją fotowoltaiczną

 

Na budynku stanowiącym siedzibę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego zamontowano mikroinstalację o mocy 49,5kW, która obejmuje m.in. 90 paneli fotowoltaicznych. Przed montażem przeprowadzono prace przygotowawczo-inwestycyjne. Dach budynku został ocieplony, a opierzenie wymienione, podobnie jak rynny spustowe.

Wykonano także niezbędne naprawy, które wykazano w rocznym przeglądzie budowlanym – zdemontowano starą altanę ogrodową, a uszkodzone ścieżki z kostki brukowej zostały naprawiane. Zlikwidowano również nieużywany od dawna zsyp węglowy.

W budynku zamontowano nową windę, która zastąpiła starą.

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne, co jest istotne dla budżetu placówki. Pozwoli na obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną. Całość jest już gotowa do uruchomienia, ale najpierw operator musi założyć nowy licznik energii.

Miasto chce przeprowadzić modernizację, która poprawi standard Domu Pomocy Społecznej. Trwa przygotowywanie programu funkcjonalno-użytkowego, na podstawie którego możliwe będzie przeprowadzenie prac, a także przebudowy budynków mieszkalnych. Projektowane jest też miejsce opieki wytchnieniowej.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM

© 2020 iPolska24

Realizacja