17 kwietnia 2024

Brutalnie zabił kota. Po kilku dniach otrzymał karę pozbawienia wolności

Kara pozbawienia wolności i kilkutysięczna grzywna to konsekwencje dla 18-latka, który brutalnie zabił kota. Po zdarzeniu sprawca próbował uciekać przed policją.

Brutalnie zabił kota. Po kilku dniach otrzymał karę pozbawienia wolności fot. pexels

Jak informuje KPP Oborniki, sprawa ma swój początek 7 września około godziny 21:00. Wtedy do miejscowych policjantów trafiło zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca zabił kota uderzeniem młotkiem w głowę.

Gdy funkcjonariusze docierali na miejsce zauważyli mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjant udaremnił ucieczkę jednemu z nich. Okoliczny teren został sprawdzony, a przy jednej z posesji znaleziono martwego kota.

Po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia i przesłuchaniu świadków, truchło zwierzęcia zabezpieczono do badań. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o zabicie kota 18-latka.

Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności, zakazu posiadania zwierząt przez 5 lat oraz grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja