16 czerwca 2024

Rekordowe zainteresowanie programem Kawka Bis. Rada Miasta zwiększyła sumę funduszy

Tegoroczna edycja miejskiego programu Kawka Bis okazała się być rekordowa. Ze względów ekologicznych, podjęto decyzję, by przy tak dużym zainteresowaniu zwiększyć sumę funduszy na sfinalizowanie zadania.

Rekordowe zainteresowanie programem Kawka Bis. Rada Miasta zwiększyła sumę funduszy fot. UMP

W tegorocznej edycji złożono ponad 850 wniosków. Kwota, jaką początkowo przeznaczono na ten cel, czyli 12,5 mln złotych została w całości wykorzystana. Mając jednak na uwadze duże zainteresowanie ze strony poznaniaków, Rada Miasta podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych środków na sfinansowanie także pozostałych spełniających kryteria wniosków.

Ostatecznie przygotowano 707 umów na łączną kwotę ponad 13,2 mln złotych.

Uczestnicy programu otrzymują pieniądze po ukończeniu inwestycji. Do tej pory w tegorocznej edycji zrealizowano już 170, na łączną kwotę ponad 3 mln złotych.

Miasto przypomina, że zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, od 1 stycznia 2024 roku zacznie obowiązywać zakaz korzystania z „kopciuchów”, co oznacza, że do końca 2023 roku trzeba wymienić wszystkie kotły pozaklasowe, a do 2025 piece kaflowe lub typu koza. Z kolei kotły spełniające wymogi klasy 3 i 4 muszą zniknąć z Wielkopolski do końca 2027 roku.

 

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja