17 kwietnia 2024

Na Grunwaldzie powstaje nowy skwer. Alejkę wyznaczono w miejscu wieloletnich przedeptów

U zbiegu ul. Marcelińskiej i Grochowskiej powstaje nowy skwer, który już wkrótce będzie służył mieszkańcom. Do tej pory teren ten był niezagospodarowany, a niedługo stanie się dostępną dla społeczności oazą spokoju wśród zieleni.

Na Grunwaldzie powstaje nowy skwer. Alejkę wyznaczono w miejscu wieloletnich przedeptów fot. ZZM

 

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi rewaloryzację terenu u zbiegu ul. Grochowskiej i Marcelińskiej. Dotąd niezagospodarowany teraz zmienia swoje oblicze i będzie służył mieszkańcom. Ma być zielonym miejscem odpoczynku, relaksu i „złapania oddechu” w pogodni codziennego życia.

W projekcie uwzględniono wskazane przez mieszkańców przedepty i wykorzystano je do wyznaczenia alejek z nawierzchni mineralnej. W ten sposób będą uwzględniać dotychczasowe przyzwyczajenia lokalnej społeczności, co nie tylko ułatwi mieszkańcom poruszanie się, ale także pozwoli na uniknięcie niszczenia zieleni, gdy piesi chcieliby iść „starym szlakiem”.

Ścieżka została jednak minimalnie skorygowana, by ominąć rosnące tam drzewa. Ma to uchronić system korzeniowy przed uszkodzeniem.

Jak zauważa Zarząd Zieleni Miejskiej, takie podejście sprawiło, że możliwe było zachowanie niemal wszystkich drzew. Niemal, bo jedno trzeba było usunąć z uwagi na fakt, że było całkowicie obumarłe i zagrażało bezpieczeństwu. Pozostawiono je jednak na terenie do naturalnego rozkładu.

W jego miejscu postawiono ławkę, a także kosz na śmieci. Dosadzono tam również nową zieleń.

Budowa skweru jest finansowana ze środków budżetu miejskiego.

autorka: A. Karczewska

fot. ZZM

© 2020 iPolska24

Realizacja