Bezpłatne czipowanie psów i kotów w Poznaniu

Chipowanie psa lub kota to zabieg, który przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa zwierząt domowych. Dzięki temu można uniknąć stresu jaki wiążę się z szukaniem zagubionego czworonoga. W Poznaniu po raz kolejny można to zrobić za darmo.

Bezpłatne czipowanie psów i kotów w Poznaniu

 

Do Schroniska dla zwierząt w Poznaniu codziennie trafia kilka zagubionych zwierząt, ponieważ ciężko odnaleźć ich właścicieli. Taka sytuacja nie miałyby miejsca, gdyby były one zachipowane, wtedy wystarczyłby jeden telefon i zwierzak wróciłby do domu.

Niestety nie zawsze właściciele są w stanie upilnować swojego pupila, dlatego z różnych przyczyn zdarza się, że mogą one uciec albo zagubić się. Odnalezienie takiego zwierzęcia wcale nie jest łatwe. W Poznaniu zajmuje się tym Straż Miejska, która co roku odławia 600-700 takich psów i kotów.

Chipowanie to metoda, która polega na wszczepieniu mikroczipa z 15-cyfrowym numerem.

Następnie dane te trafiają do Miejskiego Rejestru Psów i Kotów, które prowadzone jest w ramach Międzynarodowej Bazy Danych SafeAnimal. Należy pamiętać, aby po zachipowaniu czworonoga upewnić się, że numer ten trafił do bazy. Nie wolno zapominać by przy zmianie adresu zamieszkania, numeru telefonu czy nazwiska zaaktualizować swoje dane w bazie.

Niezwykle ważne jest aby psa zachipować i zarejestrować w czasie 6 miesięcy od jego urodzenia lub 14 dni od kupna albo przygarnięcia. Dodatkowo Miasto Poznań zapewnia bezpłatną kastrację albo sterylizację psa i kota, pod warunkiem że jest ono znakowane.

Lista gabinetów weterynaryjnych biorących udział w akcji dostępna jest tutaj.

© 2020 iPolska24

Realizacja