1 października 2023

Chip i Dale szaleli na drzewach. Niedźwiedzie z Kijowa dobrze czują się w poznańskim zoo

Niedźwiedzi bracia, którzy zamieszkali w poznańskim zoo po wybuchu wojny na Ukrainie znów poczuli się jak… dzieci. Takie zachowanie cieszy ich poznańskich i kijowskich opiekunów.

Chip i Dale szaleli na drzewach. Niedźwiedzie z Kijowa dobrze czują się w poznańskim zoo

 

Chip i Dale zostali ewakuowani z kijowskiego zoo kilka miesięcy temu, po wybuchu wojny na Ukrainie. Zwierzętom zagrażał nie tylko rosyjski ostrzał i bombardowania, ale także głód z powodu problemów z dostawami i dostępnością pokarmu. Problematyczne było również zapewnienie im opieki, zarówno codziennej, jak i weterynaryjnej, gdy ich opiekunowie ruszyli do walki o ojczyznę, ratowali rodziny czy zginęli w wyniku rosyjskiej agresji.

Poznańskie zoo pomogło w ewakuacji niektórych zwierząt, przyjmując część z nich do siebie. W ten sposób Chip i Dale, niedźwiedzi bracia trafili do stolicy Wielkopolski.

Jak się okazuje, w Poznaniu misie dobrze się zadomowiły, a leśny wybieg zdecydowanie im odpowiada. Wczoraj, ku uciesze opiekunów bracia postanowili „zaszaleć” i niczym dzieci pobrykać i pogonić się na drzewach. Takie zachowanie u niedźwiedzich ośmiolatków nie jest zbyt częste, dlatego tym bardziej cieszy, że Chip i Dale tak dobrze czują się w Poznaniu.

autorka: A. Karczewska

fot. Zoo Poznań

© 2020 iPolska24

Realizacja