Mieszkańcy kolejnej wielkopolskiej protestują przeciw spalarni odpadów

Mieszkańcy protestują przeciwko zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Jarocin, która miałaby doprowadzić do powstania spalarni odpadów oraz ferm przemysłowych.

Mieszkańcy kolejnej wielkopolskiej protestują przeciw spalarni odpadów

 

Zmiany studium spotkały się z ogromnym sprzeciwem mieszkańców, którzy obawiają się potencjalnych inwestycji. Na terenach w okolicach Jarocina pojawiło się spore zagrożenie realizacji projektów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców, a także środowisko naturalne.

Sprzeciw dotyczy przede wszystkim budowy spalarni odpadów i zwiększenia do 40 hektarów terenów dla ich składowania i przetwarzania. Ponadto zamieszkujący gminę Jarocin obawiają się powstania inwestycji hodowlanych (m.in. hodowla norek).

Protestujący martwią się, że w wyniku realizacji nowych projektów, warunki do zamieszkiwania wspomnianego terenu ulegną znacznemu pogorszeniu. Mieszkańcy skarżą się, że burmistrz Adam Pawlicki nie bierze pod uwagę ich zdania i odrzuca wszelkie uwagi.

Sprzeciwiający postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć o swoją przyszłość. W tym celu zgłosili liczne uwagi oraz wzięli udział w Sesji Rady Gminy, która odbyła się w poniedziałek 25 lipca.

Z uwagi na dużą liczbę pytań poniedziałkowe obrady trwały na tyle długo, że na ich kontynuację trzeba poczekać do środy. Lokalna społeczność ma nadzieję na szczęśliwy finał posiedzenia.

Niedawno pisaliśmy na naszym portalu o protestach w innej wielkopolskiej gminie, które przyniosły oczekiwany przez mieszkańców efekt, a burmistrz wycofał się z pomysłu budowy spalarni. Więcej na ten temat tutaj.

© 2020 iPolska24

Realizacja