16 czerwca 2024

Spalał gałęzie i śmieci na działce na Junikowie

Mieszkańców Junikowa zaniepokoiło ogromne zadymienie w ich okolicy, dlatego powiadomili o nim służby. Okazało się, że na terenie jednej z działek na osiedlu ktoś postanowił rozpalić ognisko i spalić w nim m.in. śmieci.

Spalał gałęzie i śmieci na działce na Junikowie

 

Sytuację opisuje poznańska straż miejska. Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu nad Junikowem. Powodem było ognisko, które rozpalił jeden z mieszkańców na działce na terenie osiedla.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Referatu Grunwald. Zastali tam bardzo duże ognisko rozpalone bezpośrednio na ziemi. Wśród gałęzi widoczne były również śmieci z gospodarstwa domowego.

Strażnicy nakazali natychmiastowe ugaszenie ognia. Mężczyzna odpowiedzialny za ognisko został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Straż miejska przypomina, że ogień można rozpalać tylko w odległości co najmniej 100 metrów od ściany lasu i tylko z drewnem opałowym. Zabronione jest spalanie odpadów. Jednocześnie należy pamiętać o zasadach współżycia społecznego, by nie powodować uciążliwości dla osób w pobliżu np. dymem z ogniska.

autorka: A. Karczewska 

fot. straż miejska

© 2020 iPolska24

Realizacja