“Przyspieszył widząc kaczki na jezdni” – policja prosi o pomoc w ustaleniu kierowcy, który rozjechał kaczki na Wildzie

Policjanci z poznańskiej Wildy poszukują świadków zdarzenia, do jakiego doszło na ul. Dolna Wilda, kiedy to kierujący samochodem osobowym o obniżonym nadwoziu wjechał w przechodzące przez jezdnię kaczki, w wyniku czego dwie zginęły.

“Przyspieszył widząc kaczki na jezdni” – policja prosi o pomoc w ustaleniu kierowcy, który rozjechał kaczki na Wildzie

 

Do zdarzenia doszło 1 lipca, około godziny 19:50 na ul. Dolna Wilda, w rejonie nieruchomości nr 441. Jak relacjonuje policja, kierujący białym samochodem marki Audi A8 z czarnymi, szprychowymi felgami o obniżonym nadwoziu najechał na przechodzące przez ulicę kaczki. W wyniku zdarzenia dwie z nich zginęły. Pozostałe zostały uratowane przez przechodniów.

Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policja ustaliła, że kierujący po zjechaniu z węzła autostradowego Poznań-Luboń, widząc kaczki znacznie przyspieszył, zaczął trąbić, a następnie świadomie w nie wjechał.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo proszą o kontakt osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, w tym szczególnie kierowców posiadających wideorejestratory w swoich pojazdach, którzy mogli nagrać moment zdarzenia.

Można zgłaszać się pod numerem telefonu: 47 77-125-49 (w godz. 7.30-15.30) lub 47 77-125-11 lub 112 – czynnymi całą dobę.

© 2020 iPolska24

Realizacja