1 października 2023

Spacer w wyjątkowym towarzystwie, czyli spotkanie ornitologiczne w Parku Sołackim

Raróg górski – nazwa brzmi niczym określenie smoka w baśni, a tymczasem to ptak z rodziny sokołowatych, którego można było dziś bliżej poznać podczas spotkania ornitologicznego w Parku Sołackim. Uczestnicy spacerowali także w towarzystwie myszołowa i myszołowca oraz specjalistów z Sekcji Sokolonictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

Spacer w wyjątkowym towarzystwie, czyli spotkanie ornitologiczne w Parku Sołackim

 

Nietypowy spacer z nietypowymi gośćmi. Choć miasto rzadko kojarzy się z ptakami szponiastymi to te także można spotkać w Poznaniu i to nie tylko w ogrodzie zoologicznym.

Podczas spaceru ornitologicznego uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska niektórym gatunkom, a nawet stać się dla nich podporą. Organizatorzy parkowej przechadzki opowiedzieli o roli ptaków w mieście oraz możliwościach ich ochrony. Wyjaśniono także, jakie działania podejmuje Miasto, by było ich w Poznaniu jak najwięcej. Jednocześnie wskazano także, jaką rolę odgrywają ptaki szponiaste w zapraszaniu do miasta pozostałych ptaków.

W czasie spaceru można byłoi zobaczyć myszołowa rdzawosternego, myszołowca towarzyskiego oraz raroga górskiego. O roli ptaków i sokolnictwie opowiadała m.in. poznańska sokolniczka.

Spacer cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Sekcja Sokolonictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapowiadają organizację kolejnych w przyszłości.

© 2020 iPolska24

Realizacja