17 kwietnia 2024

“Trzymaj ciepło” – zostały ostatnie miejsca w tegorocznej edycji

To już ostatnie wolne miejsca w XV edycji programu „Trzymaj ciepło”. Zainteresowanie bezpłatnymi badaniami kamerą termowizyjną jest jak co roku bardzo duże.

“Trzymaj ciepło” – zostały ostatnie miejsca w tegorocznej edycji

„Trzymaj ciepło” jest cyklicznym programem realizowanym w Poznaniu, który polega na przeprowadzeniu badań budynków kamerą termowizyjną, dzięki czemu możliwe jest zauważenie miejsc nieszczelnych, z których ciepło „ucieka” z domu.

Dzięki temu mieszkańcy wiedzą, jakie prace mogą wykonać, by uszczelnić budynek, co jest działaniem ekonomiczny. i ekologicznym. Źle ocieplony dom wiąże się z dodatkowymi kosztami za energię cieplną, a także emisją większej ilości zanieczyszczeń do środowiska.

Badania są wykonywane bezpłatnie, a mieszkańcy otrzymują raport wraz ze zdjęciami i krótkim opisem fachowca, co pozwala zaplanować np. uszczelnienie lub wymianę okien i drzwi, zakup nowych grzejników, montaż rolet czy też docieplenie budynku.

W tym roku przebadanych ma zostać 335 domów na terenie Poznania, a także 10 kamienic na terenie centrum miasta, Jeżyc, Łazarza i Wildy.

Badania przeprowadzane mają być do końca marca, pod warunkiem, że pozwoli na to pogoda. Mogą być wykonywane jedynie w przypadku braku opadów deszczu czy śniegu, a także przy temperaturze na zewnątrz wynoszącej maksymalnie +3 stopnie Celsjusza. Pomiary wykonywane są w dni robocze, w godzinach popołudniowo-wieczornych, czyli między 17:00 a 21:00.

Zostały jeszcze ostatnie miejsca do udziału w tegorocznej edycji. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem ksr@um.poznan.pl. W treści należy podać: adres budynku, imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz adres mailowy.

W ramach dotychczasowych 14. edycji wykonano ponad 6 tysięcy pomiarów domów jednorodzinnych i 250 kamienic.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja