12 lipca 2024

ZZM przekazał bulwy kwiatów do DPS. Jego mieszkańcy posadzą je na wiosnę podczas terapii zajęciowej

Dom Pomocy Społecznej nr 1 jest jednym z miejsc, do którego Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał bulwy kwiatów. Dzięki temu kolejna okolica wypięknieje na wiosnę.

ZZM przekazał bulwy kwiatów do DPS. Jego mieszkańcy posadzą je na wiosnę podczas terapii zajęciowej fot. UMP/ZZM

 

Zarząd Zieleni Miejskiej odpowiedzialny jest m.in. za tworzenie kompozycji z roślin jednorocznych, cebulowych i bylin. Wymiana części ukwieceń pozwalają na zwiększenie różnorodności rabat, a także umożliwienie kwitnienia o każdej porze roku.

Nie wszystkie gatunki są w stanie przetrwać zimę, dlatego ich bulwy trzeba wykopać i przechować przez zimowy okres w nieco cieplejszym, ale wciąż chłodnym pomieszczeniu.

Przed nadchodzącą zimą, pracownicy ZZM wykonali tę pracę, a bulwy kwiatów przekazano m.in. do Domu Pomocy Społecznej nr 1. Na wiosnę mieszkańcy posadzą kwiaty w ogrodzie w ramach terapii zajęciowej.

Jest to nieodłączny element kompleksowego wsparcia seniorów, zaraz obok opieki medycznej i rehabilitacji. Wspomaga aktywizację, ułatwia wzajemną współpracę i poprawia sprawność manualną. Każdy z mieszkańców DPS, biorąc udział w sadzeniu kwiatów, będzie mógł poczuć satysfakcję z wykonanej pracy.” – wyjaśniają urzędnicy

Kwiaty przekazano także do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tam kwiaty będą posadzone w ogrodzie uniwersyteckim, który służy także studentom i uczniom podczas zajęć dydaktycznych.

© 2020 iPolska24

Realizacja