16 czerwca 2024

Niezapomniana Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna na Franowie już w tę Niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, na terenie poznańskiego rynku hurtowego na Franowie odbędzie się Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna, podczas której Floryści z naszego regionu zaczerpną inspiracji od samych Mistrzyń w swojej branży!

Niezapomniana Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna na Franowie już w tę Niedzielę!

Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna ma już swoją dwudziestoletnią tradycję i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego rynku hurtowego – mówi Wiceprezes Zarządu WGRO S.A. Dariusz Mierzejewski. Zainteresowanie jakim cieszą organizowane przez nas pokazy są jedynie dowodem na potrzebę zdobywania wiedzy i ciągłego doskonalenia, których możemy kwiaciarniom tylko pogratulować – dodaje Mierzejewski.

W wydarzeniu udział wezmą właściciele i pracownicy kwiaciarni oraz pracowni florystycznych, którzy przez 4 godziny będą „patrzeć na ręce” najlepszym w branży. Tym razem na scenie wystąpią: Monika Bębenek oraz Katarzyna Greta Grondkowska. Poza tytułem Mistrza Florystyki i wieloletnim doświadczeniem, obie Panie łączy umiłowanie piękna niedoskonałej natury, ale również odwaga i niepohamowana potrzeba eksperymentowania, czego efektem są kompozycje tworzone w ich własnych pracowniach. Co ważne, obie Panie chcą i potrafią dzielić się wiedzą – na co dzień w swoich szkołach florystycznych, a w najbliższą niedzielę właśnie na Franowie.

Uczestnicy pokazu będą mieli okazję poznać trendy towarzyszące tegorocznym świętom oraz przyjrzeć się najnowszym i sprawdzonym technikom konstrukcji kompozycji florystycznych. Obecny rynek jest dla Florystów niezwykle wymagający – mówi Lucyna Andrzejewska, Organizatorka wydarzenia. Klienci oczekują kompozycji oryginalnych i zaskakujących, a jedocześnie trwałych niezależnie od miejsca ich docelowej ekspozycji. W przypadku żywych kwiatów to połączenie niezwykle trudne. Tym bardziej wiedza doświadczonych Florystów jest dla kwiaciarni, dosłownie i w przenośni, bardzo cenna – dodaje. Mowa tu nie tylko o odpowiednim zabezpieczeniu kwiatów żywych, ale również umiejętnym wykorzystaniu suszu, kwiatów sztucznych oraz komponentów, których użycie mogłoby się wydać w pierwszej chwili zupełnie abstrakcyjne. Co ważne, elementy użyte podczas tworzenia kompozycji pochodzą w całości giełdy na Franowie, a Goście wydarzenia będą mieli okazję kupić je w przerwie oraz po zakończeniu pokazów. To szczególnie wygodne dla tych Uczestników, którzy swoje pracownie prowadzą setki kilometrów od Poznania, a i takich nie brakuje.

Bożonarodzeniowa Gala Florystyczna to impreza branżowa, skierowana do ludzi mających na co dzień styczność z florystyką. Wstęp jest bezpłatny i możliwy wyłącznie za okazaniem Karty Klienta WGRO S.A. oraz po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Ta możliwa jest już tylko do środy 15 listopada 2023 r. pod numerem telefonu (61) 87 63 344 oraz mailowo: landrzejewska@wgrosa.pl.

 

© 2020 iPolska24

Realizacja