12 lipca 2024

W Poznaniu powstaną kolejne łąki kwietne

W Poznaniu powstaną kolejne łąki kwietne, które mają pozytywnie wpłynąć nie tylko na ekosystem w okolicy, ale także poziom estetyki na osiedlach oraz komfort życia mieszkańców.

W Poznaniu powstaną kolejne łąki kwietne fot. UMP

Łąki kwietne pojawią się w rejonie budynków Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To z jednej strony dbałość o zieleń miejską i ekosystem, z drugiej podnoszenie poziomu estetyki w okolicy i komfortu życia mieszkańców, którzy otoczeni są naturą i kolorami.

Miejsca te pomagają w ochronie bioróżnorodności, poprawie jakości powietrza czy też zapylaniu roślin.

W ramach projektu PTBS, organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu swojego otoczenia.

„Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na coraz pilniejszą potrzebę harmonijnego łączenia miejskiego rozwoju z ochroną środowiska i promowaniem zdrowego stylu życia” – dodają organizatorzy akcji

Docelowo będą w 10 lokalizacjach, a sianie pierwszej rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 2 października, o godzinie 10:00. Na osiedlu przy ul. Folwarcznej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 55 pomogą w akcji wysiewania, doświadczając także nietypowej lekcji przyrody, którą poprowadzi Piotr Kotliński z Fundacji Łąka.org. Wiosną uczniowie będą opiekować się łąką pielęgnując ją. Wtedy też pojawią się tam również tablice informacyjne i domki dla owadów zapylaczy.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja