Ostatnie dni zgłoszeń do kolejnej edycji akcji sprzątania świata

Już niedługo kolejna odsłona akcji sprzątania świata, w której Polska bierze udział od 30 lat. Co roku dołącza do niej także Poznań. Chętne grupy mogą zgłaszać się do tegorocznej edycji jeszcze tylko przez kilka dni.

Ostatnie dni zgłoszeń do kolejnej edycji akcji sprzątania świata fot. UMP

 

To już 30. lat odkąd Polska dołączyła do akcji sprzątania świata, polegającej na charytatywnym zbieraniu śmieci z przestrzeni publicznej w najbliższej okolicy. Tegorocznym hasłem jest „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Poznań jak co roku dołącza do działań. Tylko w ubiegłym roku zebrano ponad 17 ton śmieci, a ostatnich pięć edycji to ponad 175 ton zebranych odpadów. W tym roku sprzątanie będzie odbywać się w dniach 14-17 września.

Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze przez kilka dni – do 10 września. Jak się zgłosić?

Pierwszym krokiem jest zebranie grupy, która weźmie udział w akcji. Następnie należy wypełnić formularz dostępny online (tutaj), a później odebrać rękawice i worki z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP. Po posprzątaniu wybranego przez siebie terenu należy zostawić zapełnione worki w wyznaczonym miejscu, a te zostaną odebrane przez organizatorów akcji.

Co roku akcja cieszy się dużą popularnością. Biorą w niej udział nie tylko placówki oświatowe na terenie miasta, ale także zespoły z firm, urzędów, stowarzyszeń czy nawet indywidualnych osób i lokalnej społeczności.

© 2020 iPolska24

Realizacja