1 października 2023

Nowa zieleń w centrum miasta. Trwają nasadzenia w trzech lokalizacjach

Trwa sadzenie drzew na przebudowywanym odcinku ul. św. Marcin oraz w rejonie ul. Towarowej i al. Niepodległości.

Nowa zieleń w centrum miasta. Trwają nasadzenia w trzech lokalizacjach fot. PIM

 

Wykonawca prac związanych z przebudową rozpoczął nasadzenia w trzech miejscach w centrum miasta.

Platany kolumnowe pojawiły się wzdłuż chodnika przed Aulą Uniwersytecką UAM i Collegium Iuridicum, po północnej stronie ul. św. Marcin. Mają oddzielać pieszych i rowerzystów od jezdni.

Na al. Niepodległości, wzdłuż placu Mickiewicza pojawi się pięć platanów o rozłożystych koronach. Także pięć, ale grusz, pojawi się przy ul. Towarowej, gdzie od niedawna rośnie także lipa drobnolistna.

W planach są też nasadzenia zieleni niskiej przy drzewach, takiej jak pod koniec sierpnia pojawiła się w rejonie skrzyżowania ul. św. Marcin i Towarowej oraz al. Niepodległości. To m.in. trzmieliny, róże, ogniki, berberysy, hortensje czy irgi, a także krzewy iglaste – jałowiec i ogniki.

Cały zakres Programu Centrum obejmujący ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim (wraz ze skrzyżowaniami z ul. Towarową i al. Niepodległości), to w sumie 49 nowych drzew i liczne nasadzenia zieleni niskiej.

Już wczesną wiosną 2023 roku na odcinku między ul. Gwarną a al. Niepodległości posadzono 30 nowych, ok. 15-letnich drzew oraz zieleń niską.

Pozostałe prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim dobiegają końca. Wykonawca rozpoczął już prace związane z wprowadzaniem stałej organizacji ruchu, w tym oznakowania.

autorka; A. Karczewska

fot. PIM

© 2020 iPolska24

Realizacja