Eko Piknik na Rynku Łazarskim: Krok w kierunku zielonej przyszłości

Na Rynku Łazarskim trwa Eko Piknik, zorganizowany w ramach projektu “Kulturalny Maj na Łazarzu”. Celem wydarzenia jest promowanie ekologicznego stylu życia, zwłaszcza trendu korzystania z toreb wielorazowych podczas zakupów, a także eliminacji plastiku z codziennego użytku.

Eko Piknik na Rynku Łazarskim: Krok w kierunku zielonej przyszłości

 

Program pikniku jest bogaty i różnorodny, z czego każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Są zaplanowane warsztaty ekologiczne oraz prelekcje, które mają na celu zwiększyć świadomość ekologiczną uczestników. Fundacja FlowArt i Movements Faktory poprowadzą warsztaty z rękodzieła, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość własnoręcznego wykonania toreb na zakupy.

W wydarzeniu, które potrwa do 17:00 biorą udział jednostki miejskie, które potwierdziły swoje uczestnictwo i wsparcie. Są to między innymi: Wydział Klimatu i Środowiska, Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Biblioteka Raczyńskich, Aquanet Retencje, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zarząd Transportu Miejskiego oraz 38 Dwujęzyczne LO. Ich obecność na Eko Pikniku jest symbolem ich zobowiązania do działań na rzecz ochrony środowiska.

Eko Piknik na Rynku Łazarskim to nie tylko ważne wydarzenie dla mieszkańców Poznania, ale także część szerszego programu – 33. Dni Łazarza, organizowanego przez Klub Krąg. Każde z tych wydarzeń ma na celu wzmocnienie więzi społeczności lokalnej i promowanie zrównoważonego stylu życia.

Wszystkie te inicjatywy są finansowane ze środków Miasta Poznania.

© 2020 iPolska24

Realizacja