Jak prawidłowo grabić i kosić? Urząd Miasta zaprasza na spotkanie

Jak poprawnie… grabić liście i kosić trawę? Wydział Klimatu i Środowiska zaprasza na spotkanie, podczas którego będzie można rozwiać te wątpliwości.

Jak prawidłowo grabić i kosić? Urząd Miasta zaprasza na spotkanie fot. pixabay

 

Temat koszenia trawy czy też grabienia liści co roku wzbudza dyskusje wśród mieszkańców. Przeciwnicy ścierają się ze zwolennikami poszczególnych rozwiązań. Tymczasem zwłaszcza w czasach zmian klimatycznych, konieczne są przemyślane działania. Utrzymywanie stref zieleni pomaga w redukcji wysp ciepła.

W okresie jesiennym warto przypomnieć o tym, jak niezgrabione liście mogą być przyjazne dla przyrody – użyźniają glebę i zatrzymują wilgoć, zabezpieczają glebę przed ubijaniem i przemarzaniem, a na dodatek stanowią schronienie i miejsce życia wielu organizmów.

Wydział Klimatu i Środowiska zaprasza na spotkanie z dr Kingą Nowak, która wyjaśni wszelkie kwestie związane z prawidłowym grabieniem i koszeniem. Spotkanie skierowane jest dla osób z zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, szkół oraz innych zainteresowanych.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada, w godzinach 10:00-13:00 w systemie hybrydowym. Zapisy na szkolenie przyjmowane są na adres: monika_mrozek@um.poznan.pl. Ilość miejsc ograniczona.

© 2020 iPolska24

Realizacja