17 kwietnia 2024

Śnieżyce osiągnęły kulminację kwitnienia. Będzie je można podziwiać w Śnieżycowym Jarze w najbliższy weekend

Śnieżyce w rezerwacie przyrody Śnieżycowy Jar osiągnęły kulminację kwitnienia, a to oznacza, że jest to idealny moment, by je podziwiać w pełnej krasie. W najbliższy weekend będzie ku temu okazja.

Śnieżyce osiągnęły kulminację kwitnienia. Będzie je można podziwiać w Śnieżycowym Jarze w najbliższy weekend fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Rezerwat Przyrody Śnieżycowy Jar znajduje się na terenie poligonu wojskowego, dlatego możliwości wchodzenia tam osób cywilnych są mocno ograniczone i uzależnione od ćwiczeń i decyzji wojska.

Tymczasem wielu miłośników przyrody co roku wiosną czeka na każdy dzień, który można tam spędzić. Dlaczego? Ponieważ kwitnące śnieżyce tworzą piękny krajobraz. Pierwsza w tym roku okazja, by je podziwiać była w ubiegłym tygodniu, jednak wówczas rośliny nie były w pełni kwitnienia.

W tym tygodniu, jak przekazali leśnicy, osiągnęły już kulminację, co oznacza, że widoczna jest już biała polana kwiatów. Co istotne, w najbliższy weekend, czyli 18-19 marca, ponownie będzie można wejść na teren rezerwatu. To okazja, by zobaczyć skupiska białych kwiatów na własne oczy.

Osoby wybierające się do rezerwatu, proszone są o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na jego terenie, w tym m.in. z informacjami na temat parkingu oraz kierunku przemieszczania się. Wszystkie dostępne są tutaj

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja