30 maja 2024

Eco Targi już za kilka dni – skąd pomysł na organizację i co przygotowano?

Eco Targi odbędą się już w najbliższy weekend w Starym Browarze. Co przygotowano dla odwiedzających i jakie czekają na nich atrakcje? Rozmawialiśmy o tym z Michałem Ciszakiem, organizatorem wydarzenia oraz Moniką Ibron, która jest jednym z wystawców.

Eco Targi już za kilka dni – skąd pomysł na organizację i co przygotowano? fot. pixabay

Eco Targi to dwudniowe wydarzenie poświęcone ekologii i środowisku. Wydarzenie ma na celu ekoedukację mieszkańców Poznania, a także zapoznanie ich z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy tworzą produkty przyjazne dla środowiska.

Na Eco Targach pojawi się 25 wystawców. Ekologiczna żywność, kosmetyki, meble, torby czy ubrania to tylko niektóre z rzeczy, które będzie można zakupić.

„Pojawią się również osoby, które zajmują się biznesowo ekologią, na przykład nowymi źródłami energii takimi jak turbiny wiatrowe czy wodór. Mówimy także o small biznesie, czyli o ludziach, którzy swoją pasję przekuli w biznes” – dodaje Michał Ciszak, organizator wydarzenia

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich poznaniaków oraz turystów odwiedzających Poznań w ten weekend. To dobra okazja, by dowiedzieć się, jak wprowadzać do swojego codziennego życia nawyki w duchu less-waste.

Michał Ciszak w rozmowie z „Hej Poznań” dodaje, że bardzo mu zależało aby producenci żywności, którzy pojawią na Eco Targach pochodzili z Wielkopolski. Dzięki temu będzie można ponownie ich odwiedzać oraz kupować od nich produkty, wspierając lokalny biznes.

Jednym z takich wystawców jest firma Beenaturalnie. Na ich stronie można przeczytać, że miód to tylko „efekt uboczny” ich pracy. Najważniejsze jest dla nich dbanie o pszczoły oraz edukowanie innych. Warto dodać, że pszczoły to nie tylko miód, ale również propolis, pyłek, wosk oraz mniej znane produkty takie jak kit oraz pierzga.

„Pszczoły są bardzo mądre. Muszą utrzymać bezpieczną atmosferę w ulu dla swojego potomstwa. Kitem pszczelim, czyli żywiczną substancją z kwiatów obklejają swój ul i to je chroni przed wirusami, bakteriami i grzybami” – tłumaczy Monika Ibron.

Pierzga to z kolei pyłek kwiatowy, który uległ fermentacji mlekowej. Zawiera wiele witamin oraz działa wzmacniająco i regenerująco. Produktów firmy Beenaturalnie oraz wiele innych będziecie mieli okazje zakupić oraz spróbować w najbliższy weekend podczas Eco Targów. Wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa do soboty w Atrium Starego Browaru, w godzinach 9:00-21:00.

Organizatorem wydarzenia jest portal ecopoznan.pl, który należy do grupy codziennypoznan.pl.

autorka: Z. Biskup

© 2020 iPolska24

Realizacja