t “Trzymaj Ciepło” – ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji akcji – Eco Poznań
23 maja 2022

“Trzymaj Ciepło” – ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji akcji

Rozpoczęły się zgłoszenia do kolejnej edycji akcji „Trzymaj Ciepło”, w ramach której możliwe jest bezpłatne zbadanie budynków przy użyciu kamery termowizyjnej. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie szczelności domu pod względem ciepła, co pozwoli na zaplanowanie ewentualnej potrzebnej inwestycji termomodernizacyjnej.

“Trzymaj Ciepło” – ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji akcji

To już 13. edycja akcji związanej z badaniami termowizyjnymi budynków. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Do tej pory wykonano niemal 5700 pomiarów domów jednorodzinnych oraz 230 kamienic.

Badania pozwalają na ustalenie, w których miejscach budynki tracą najwięcej ciepła. Najczęściej to kwestia nieszczelnych okien czy też źle ocieplonej ściany, a to wpływa nie tylko na obniżenie komfortu życia, ale także na wzrost rachunków za ogrzewanie. Dzięki badaniom i ustaleniu źródła problemu możliwe jest zaplanowanie inwestycji termomodernizacyjnych. To np. uszczelnienie okien i drzwi, montaż rolet, wymiana grzejników czy też ocieplanie obiektu.

Podobnie jak w ramach ubiegłorocznej edycji, także i w tym przebadanych będzie 350 domów jednorodzinnych w Poznaniu oraz 15 kamienic z centrum Poznania – Wildy, Jeżyc i Łazarza.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych badania rozpoczną się w połowie grudnia i będą realizowane do początku marca w dni robocze, w godzinach 17:00-21:00. Jako odpowiednie warunki uznaje się brak opadów deszczu lub śniegu i temperatura do 3 stopni Celsjusza.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku, 22 listopada. Formularz dostępny jest online, a przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres budynku oraz numer telefonu kontaktowego i adres mailowy. 

Akcja realizowana jest ze środków budżetu Miasta Poznania.

 

 

autorka: A. Karczewska