24 lipca 2021

Uschnięte drzewa na Strzeszynie będą wymienione

Uschnięte drzewa posadzone w ramach nasadzeń kompensacyjnych na Strzeszynie zostaną wymienione. Zapewnienie w tej sprawie otrzymała miejscowa rada osiedla.

Uschnięte drzewa na Strzeszynie będą wymienione

Podczas budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w rejonie ul. Wrzoska, Witosa i Dojazd, konieczne było wycięcie części istniejącej zieleni. Wykonawca prac został zobowiązany do wykonania nasadzeń kompensacyjnych w mieście.

Część z nich wykonano w rejonie ul. Homera i Kaczmarskiego. Niestety, okazało się, że większość roślin uschła. Zniszczone drzewa nie tylko nie zdobią, ale także trudno nazwać je rekompensatą za wycięte zdrowe okazy.

Rada Osiedla Strzeszyn skierowała pismo w sprawie uschniętych drzew do spółki Szpitale Wielkopolskie, która prowadzi inwestycję związaną z budową placówki dziecięcej.

W odpowiedzi przekazano, że wykonano kontrolę przeprowadzonych robót, a następnie wezwano „w trybie pilnym” wykonawcę nasadzeń do przeprowadzenia działań naprawczych. Uschnięte rośliny zostaną usunięte, a w ich miejsce pojawią się nowe. Nasadzenia mają zostać wykonane jesienią, zgodnie z kalendarzem prac nasadzeniowych.

 

Autorka: A. Karczewska