Pierwsze nowe rośliny już na przebudowywanym Rynku Łazarskim

Na Rynku Łazarskim pojawiły się już pierwsze rośliny, które mają zdobić i wzbogacać nową odsłonę tego miejsca. Łącznie w ramach inwestycji posadzonych będzie ponad 50 drzew, a nasadzenia zieleni podzielono na etapy, by były zgodne ze sztuką ogrodniczą.

Pierwsze nowe rośliny już na przebudowywanym Rynku Łazarskim

 

Pierwsze nasadzenia dotyczą skweru im. Kazimierza Nowaka i tzw. małej płyty rynku, czyli obszarów, na których wykonano już najwięcej prac związanych z przebudową. Ten etap obejmuje 21 drzew, w tym klonów polnych, klonów pospolitych i sofor japońskich. Przestrzenie, które powstają między nimi uzupełnione będą nasadzeniami niskiej zieleni, w tym kwitnącymi bylinami, zapewniając większą estetykę okolicy, a także tworząc lepsze warunki mikroklimatyczne oraz środowiskowe dla m.in. owadów.

W ramach wiosennych nasadzeń wykonane zostaną przede wszystkim te dotyczące traw, krzewów i bylin. Całość odbywa się zgodnie ze sztuką ogrodniczą, by w jak największym stopniu stworzyć warunki odpowiednie do przyjęcia się roślin na nowym terenie.

Docelowo na terenie Rynku Łazarskiego w nowym wydaniu posadzonych będzie 51 drzew. Drugi etap, który obejmie 30 roślin, będzie dotyczył przede wszystkim terenu wokół targowiska i pod okalającymi rynek kamienicami.

Drugi etap nasadzeń planowany jest na jesień, z uwagi na fakt, że obecnie w tym rejonie prowadzone są nadal prace budowlane, podczas których możliwe byłoby uszkodzenie roślin.

Drzewa mają nie tylko zapewnić lepszą estetykę miejsca, ale także cień i obniżenie temperatury w okolicy, oczyszczanie powietrza i mikroklimat.

© 2020 iPolska24

Realizacja