W czwartek wystartowały kolejne samoobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich Nextbike w 7 miastach: w Białymstoku, Ciechanowie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Sosnowcu, Tychach i w Katowicach. Łącznie to ponad 2 tysiące dodatkowych rowerów współdzielonych – podała spółka.
Wskazała, że po uruchomieniu stacji rowerów miejskich w 14 miejscowościach w Polsce (Grodzisk Mazowiecki, Kołobrzeg, Komorniki, Konin, Luboń, Marki, Ostrów Wielkopolski, Piaseczno, Poznań, Szamotuły, Tarnów, Warszawa, Zielona Góra), Nextbike zarządza łącznie blisko 14 tysiącami rowerów, które dostępne są dla ponad 6 milionów mieszkańców 32 miejscowości.
„Warto zaznaczyć, że całorocznie jednoślady można wypożyczyć we Wrocławiu (2285 rowerów) i aglomeracji łódzkiej (1002 rowery)” – dodała spółka.
Jak zaznaczył prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz, ten rok pomimo wciąż panującej niepewności w kraju i na świecie udowadnia, że rower miejski to doskonałe rozwiązanie dla transportu publicznego. „Wiele miast zgłasza chęć rozwijania sieci rowerów miejskich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Rowery, dzięki swojej indywidualności, dają poczucie bezpieczeństwa i odpowiedniego dystansu społecznego” – dodał.
Spółka wskazała, że podobnie do ubiegłego roku i w tym dezynfekuje swoje rowery. Odbywa się to podczas ich codziennych kontroli, czy serwisowania. Zespół zajmujący się przeglądem stanu technicznego czy relokacji dba o to, aby rowery były odkażone i bezpieczne – czytamy.
Nextbike Polska działa w Polsce od 2011 r. i w Finlandii od 2018 r. Pierwsze systemy Nextbike uruchomił we Wrocławiu. Od sierpnia 2017 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
autorka: Longina Grzegórska-Szpyt