Dziś Poznań Zgaśnie na Godzinę dla Ziemi WWF

W sobotę, 20.30, Poznań wraz z wieloma innymi miastami na całym świecie zgasi światła, dołączając do symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja akcji, odbywająca się pod hasłem “Rzeki nie ochronią się same!”, stanowi mocne przypomnienie o potrzebie ochrony środowiska naturalnego, ze szczególnym naciskiem na problem zanieczyszczenia rzek w Polsce.

Dziś Poznań Zgaśnie na Godzinę dla Ziemi WWF fot. unsplash

 

Inicjatywa, którą organizuje Fundacja WWF (World Wide Fund for Nature), już po raz 17. mobilizuje mieszkańców oraz firmy w Polsce do wyłączenia na godzinę świateł i urządzeń elektrycznych, by podkreślić swoje zaangażowanie w ochronę planety. Tegoroczne hasło kampanii “Bo woda była za słona” ma na celu zwrócenie uwagi na to, że rzeki, będące żywymi ekosystemami, cierpią w wyniku działań ludzkości.

W Poznaniu, gdzie Godzina dla Ziemi WWF jest obchodzona od 2008 roku, do akcji tradycyjnie przyłączają się instytucje i firmy, w tym Biblioteka Raczyńskich, Zarząd Dróg Miejskich oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Symboliczne zgaszenie świateł nastąpi też w budynku Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim.

Akcja Godziny dla Ziemi, obchodzona w ponad 7000 miastach i miejscowościach w 170 państwach, nie jest tylko okazją do symbolicznego gestu. To przede wszystkim moment refleksji nad naszym wpływem na planetę i koniecznością działania na rzecz jej ochrony. W tym roku szczególny nacisk położony jest na ochronę wód i ekosystemów rzecznych, które są nieocenione dla bioróżnorodności i życia ludzkiego.

Mieszkańcy Poznania i innych miast mają okazję pokazać swoje zaangażowanie w ochronę Ziemi, zgasić światła i urządzenia elektryczne na godzinę. To gest, który ma zachęcić do głębszego zastanowienia się nad codziennymi nawykami i ich wpływem na środowisko naturalne. Każdy może wziąć udział w tej globalnej inicjatywie, wspierając ochronę rzek i środowiska naturalnego. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia www.godzinadlaziemi.pl.

© 2020 iPolska24

Realizacja