17 kwietnia 2024

“Trzymaj ciepło” – ostatnie wolne miejsca na badania kamerą termowizyjną!

Zostały ostatnie miejsca na badania kamerą termowizyjną budynków jednorodzinnych w ramach programu „Trzymaj Ciepło”. Udział w akcji jest bezpłatny.

“Trzymaj ciepło” – ostatnie wolne miejsca na badania kamerą termowizyjną!

To już XV edycja miejskiego programu ‘Trzymaj Ciepło”, w ramach którego wykonywane są badania kamerą termowizyjną, pozwalające na określenie miejsc, w których występuje nieszczelność, a ciepło „ucieka” z domu.

W ramach akcji badane są zarówno domy wielorodzinne jak i jednorodzinne. W tym roku przebadanych zostanie 10 kamienic z centrum miasta, Jeżyc, Wildy i Łazarza, a także 335 domów jednorodzinnych. Pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca dla budynków jednorodzinnych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: ksr@um.poznan.pl. W zgłoszeniu należy podać: adres budynku, swoje imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz swój adres mailowy. Udział w akcji jest bezpłatny.

Badania przeprowadzane są w dni robocze, między 17:00 a 21:00, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych – braku opadów deszczu lub śniegu i temperaturze powietrza nieprzekraczającej +3 stopnie Celsjusza.

Uczestnicy programu otrzymują po badaniu raport wraz z krótkim opisem, dzięki czemu mogą zaplanować niezbędne prace, np. wymianę czy uszczelnienie okien i drzwi, naprawę dachu czy montaż rolet zewnętrznych. Dzięki temu ograniczy się emisję ciepła do atmosfery, a zarazem obniży rachunki za ogrzewanie.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja