Eko warsztaty i ekobajki dla małych poznaniaków

Im więcej dobrych nawyków i wiedzy w młodości, tym łatwiej wprowadzać je w dorosłym życiu – Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zachęca do udziału w warsztatach ekologicznych, które skierowane są do małych poznaniaków. Cenne lekcje i książki z ekobajkami skierowane są do uczniów i przedszkolaków.

Eko warsztaty i ekobajki dla małych poznaniaków fot. UMP

 

Jak wygląda recykling w krainie Świętego Mikołaja, jakie przygody ma Nakrętka-SUPERbohaterka, jakie jest drugie życie puszki Anastazji? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdują się w wyjątkowej, ilustrowanej książce „Bajki Ekologiczne” autorstwa Małych Bajkopisarzy.

Teksty i ilustracje to zwycięskie i wyróżnione prace poznańskich przedszkolaków. Przedstawione są w prosty i zrozumiały sposób historie związane z dbaniem o środowisko i segregacją odpadów.

Książki można otrzymać podczas warsztatów prowadzonych przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Do udziału mogą zgłaszać się szkoły, przedszkola i grupy zorganizowane, a pracownicy ZZO pojawią się w placówce w wybranym terminie.

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowany krótki instruktaż związany z zasadami prawidłowego postępowania z odpadami, w tym selektywną zbiórką, recyklingiem, ponownym wykorzystaniem oraz zapobieganiem ich nadmiernemu powstawaniu. Nie brakuje także zajęć praktycznych, warsztatów z recyklingu oraz upominków w postaci m.in. ekobajki.

Chęć udziału w warsztatach można zgłosić za pomocą adresu mailowego: sekretariat@zzo.pl lub pod numerem telefonu 61 8530 813.

© 2020 iPolska24

Realizacja