17 kwietnia 2024

Światowy Strajk Klimatyczny: Tłumy na ulicach Niemiec domagają się działań na rzecz ochrony klimat

W piątek w Niemczech odbył się światowy strajk klimatyczny, którego celem było przyciągnięcie uwagi do pilnej potrzeby działań na rzecz ochrony klimatu. W ramach akcji „Piątki dla przyszłości” tysiące ludzi przeszło przez cały kraj, aby zaprotestować przeciwko wciąż rosnącemu zagrożeniu zmianami klimatycznymi.

Światowy Strajk Klimatyczny: Tłumy na ulicach Niemiec domagają się działań na rzecz ochrony klimat

W Berlinie, po imprezie otwierającej w Invalidenpark, 18 000 demonstrantów przemaszerowało przez dzielnicę rządową, aby ponownie dotrzeć do punktu wyjścia. Aktywiści domagali się wstrzymania rozbudowy autostrad i usprawnienia lokalnego transportu publicznego. Darya Sotoodeh, rzeczniczka FFF Berlin, wyjaśniła, że potrzebujemy przejścia do społeczeństwa sprawiedliwego społecznie i klimatycznego, a sprawiedliwy i funkcjonujący transport publiczny jest do tego niezbędny.

W całych Niemczech zarejestrowano ponad 240 demówek pod tegorocznym hasłem #JutroIsZaPóźno. Ludzie wyszli na ulice, aby zaprotestować na rzecz szybszej i skuteczniejszej ochrony klimatu. Aktywiści uważają, że dalsze poleganie na autostradzie nie jest już trwałe, a zamiast kontynuować rozbudowę autostrad, rząd federalny powinien teraz masowo inwestować w transport publiczny, aby można go było jak najszybciej rozbudować i uczynić dostępnym dla wszystkich.

Thomas Klisch, jeden z organizatorów strajku klimatycznego, powiedział, że oczekują ponad 2000 osób w Moguncji. Akcja „Piątki dla przyszłości” jest wezwaniem do globalnego strajku klimatycznego i ma na celu przyciągnięcie uwagi do pilnej potrzeby działań na rzecz ochrony klimatu. Ludzie na całym świecie mobilizują się, aby przyspieszyć działania i zburzyć mury, które mówią: „Nie dasz rady, jesteś za młoda”. Działania te mają na celu zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić przyszłość dla naszej planety.

 

© 2020 iPolska24

Realizacja