30 maja 2024

Eco Targi przyciągnęły tłumy poznaniaków i turystów

Dwa dni wypełnione ekologicznymi wyrobami prosto od producentów – Eco Targi przyciągnęły wielu odwiedzających. Na stoiskach w Atrium Starego Browaru można było nie tylko zrobić zakupy, ale także dowiedzieć się wielu rzeczy o procesie produkcji, skorzystać z porad przy wyborze produktów, a także spróbować wielu z nich. Nie zabrakło także informacji o miejskich programach Kawka Bis czy też usuwania azbestu.

Eco Targi przyciągnęły tłumy poznaniaków i turystów

 

Eco Targi odbywały się w piątek i sobotę w Atrium Starego Browaru. Wydarzenie organizowane było przez portal ecopoznan.pl, który poświęcony jest ekologii i środowisku.

Przez dwa dni od rana do wieczora można było zakupić ekologiczne produkty prosto od producentów. Były m.in. miody, soki tłoczone, przetwory, sery, koktajle, oleje, herbaty, pasty, zupy, zioła, a także ekologiczne świece, kosmetyki, przekąski słodkie i słone oraz bakalie. Nie zabrakło również aromatycznej kawy oraz ubrań bambusowych.

Na każdym ze stoisk można było zasięgnąć rady w zakresie doboru produktu, spróbować niektórych z nich czy też poznać proces produkcji. Odwiedzający Eco Targi mogli także wykonać bezpłatny pomiar składu ciała o poznać ofertę w zakresie fotowoltaiki.

Na stoisku Miasta Poznań można było dowiedzieć się na czym polega i jak skorzystać z miejskiego programu Kawka Bis czy też program usuwania azbestu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób już dobrze zapoznanych z ekologicznymi wyrobami, jak i tymi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nimi. Wśród odwiedzających poza mieszkańcami Poznania byli również turyści, którzy skorzystali z możliwości poznania wielu lokalnych produktów.

autorka: A. Karczewska

fot. B. Garba

© 2020 iPolska24

Realizacja