t Nowe nasadzenia w Parku im. Wodziczki. Więcej zieleni i… zabezpieczenie przed nielegalnym wjazdem – Eco Poznań
23 maja 2022

Nowe nasadzenia w Parku im. Wodziczki. Więcej zieleni i… zabezpieczenie przed nielegalnym wjazdem

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu kontynuuje prace w Parku im. Wodziczki. Do połowy grudnia przybędzie tam 20 drzew, kilkanaście tysięcy krzewów oraz ponad 2,5 tysiąca sztuk bluszczu. Kolejne rośliny pojawią się tam w przyszłym roku.

Nowe nasadzenia w Parku im. Wodziczki. Więcej zieleni i… zabezpieczenie przed nielegalnym wjazdem

To kolejny etap renowacji parku im. Wodziczki. Od strony ul. Pułaskiego, czyli przy północnej alejce zostanie posadzonych 20 drzew, w tym śliwa wiśniowa, leszczyna turecka i dąb burgundzki. Oprócz tego przybędzie 17 tysięcy krzewów, takich jak śnieguliczka, porzeczka alpejska, hortensja bukietowa, bluszcz pospolity i mahonia pospolita. Jak informuje ZZM, będą posadzone w maci kokosowej, a nie jak do tej pory w korze i zrębkach. Takie rozwiązanie stosowane jest przez spółke po raz pierwszy.

Jednocześnie posadzonych będzie ponad 2,5 tysiąca sztuk bluszczu.

Nowe zasadzenia od strony ul. Pułaskiego mają w naturalny sposób wyeliminować przejazd samochodów i motocykli przez tereny zieleni, które obecnie są rozjeżdżane przez ignorujących przepisy kierujących. Jeśli to nie pomoże, ZZM zapowiada ustawienie tam donic z roślinami.

Modernizacja Parku im. Wodziczki rozpoczęła się w 2017 roku i obejmuje m.in. remonty kładek i alejek, budowę placu zabaw, wymianę małej architektury, nowe nasadzenia oraz montaż oświetlenia.

Obecne nasadzenia mają zakończyć się do połowy grudnia. W przyszłym roku planowane są kolejne.

 

autorka: A. Karczewska