18 sierpnia 2022

Ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej. Przygotowano dodatkowe atrakcje

Już dziś ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej. Dodatkową atrakcją będzie tym razem występ Polskiego Teatru Tańca, który zaprezentuje repertuar przygotowany specjalnie na tę okazję. Będzie to również okazja do obejrzenia fotografii, które zostały wyróżnione w konkursie „Oko na Palmiarnię w 110 urodziny”.

Ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej. Przygotowano dodatkowe atrakcje

Zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej na co dzień pozwala na poznawanie najróżniejszych, zwykle bardzo egzotycznych roślin czy małych organizmów. To wyjątkowa przygoda pomagająca w wyciszeniu się i przebywaniu wśród natury.

W nocy doświadczenie to nabiera nowego znaczenia. Noc w Palmiarni pozwala na odkrywania nocnego życia roślin, które podobnie jak ludzie czy zwierzęta, reagują na porę doby. Dodatkowo, światło księżyca i przytłumione sztuczne światła sprawiają, że całość nabiera tajemniczej aury, a same okazy wyglądają zupełnie inaczej niż w dzień.

Ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni zostanie wzbogacona o pokaz Polskiego Teatru Tańca. Artyści zaprezentują repertuar przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

To jednak nie koniec atrakcji. Właśnie dziś zaprezentowane zostaną zdjęcia wyróżnione w konkursie „Oko na Palmiarnię w 110 urodziny!”. Zgłoszono 70 prac, które zostały wykonane na terenie Palmiarni Poznańskiej. Spośród nich jury konkursowe wybrało najlepsze.

W trakcie zwiedzania dostępna będzie także możliwość rozwiązania questów w aplikacji EKO WIELKOPOLSKA na dwóch poziomach trudności. W każdym z pawilonów, w pobranej aplikacji pojawi się jedno pytanie, na którego odpowiedź odnaleźć można na tabliczkach z opisami roślin.

Noc w Palmiarni rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00, przy czym kasy będą otwarte do 1:00. Od godziny 22:00 wejście do Parku Wilsona będzie możliwe wyłącznie przez bramę od strony ul. Matejki.

 

autorka: A. Karczewska