W Poznaniu trwa pielęgnacyjne przycinanie drzew na wiosnę

W Poznaniu rozpoczęło się pielęgnacyjne przycinanie drzew, co ma zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańców, a w niektórych przypadkach pozwoli także na poprawę stabilności drzew.

W Poznaniu trwa pielęgnacyjne przycinanie drzew na wiosnę

W ubiegłym roku przeprowadzono przegląd drzew rosnących przy poznańskich ulicach. Na ponad 600 z nich wymalowano zielone kropki z numerami, co zgodnie z tabelą oznaczeń jest znakiem, że drzewo wymaga cięć pielęgnacyjnych.

Wykonywane są najczęściej w związku z odłamanymi lub uschniętymi gałęziami lub konarami, które stanowią potencjalne zagrożenie dla przechodniów czy samochodów.

W niektórych przypadkach cięcia mają pomóc w poprawie stabilności rośliny, co ma zlikwidować zagrożenie ich wywrócenia. Dzięki temu przedłużą się “żywot” drzew.

Jak informuje ZDM, trwa tegoroczna przycinka. Prace wykonywane są zwykle na przełomie zimy i wiosny. W przypadku drzew, które na wiosnę wypuszczają soki, działania przesunięte są na późniejszy termin.

Obecnie cięcia pielęgnacyjne prowadzone są na Grunwaldzie i Jeżycach.

Dla kierowców oraz pieszych oznacza to możliwość wystąpienia miejscowych ograniczeń w ruchu, w postaci wygrodzeń jezdni, ścieżek rowerowych czy chodników.

© 2020 iPolska24

Realizacja