W Wielkopolsce powstanie nowa farma fotowoltaiczna

W Wielkopolsce ma powstać nowa farma fotowoltaiczna, którą wybuduje Energa z Grupy Orlen. Inwestycja planowana jest na dawnych terenach kopalni Adamów w gminie Przykona. Ma współtworzyć część powstającego Centrum OZE Energa.

W Wielkopolsce powstanie nowa farma fotowoltaiczna

Nowa farma fotowoltaiczna PV Mitra ma mieć moc ok. 100 MW. Będzie częścią powstającego Centrum OZE Energa.

Budowa farmy fotowoltaicznej ma uzupełnić istniejącą już farmę wiatrową na terenie gminy Przykona. Ma poprawić wskaźnik produkcji elektrycznej ze źródeł odnawialnych, należących do Energi. Obecnie Energa OZE zarządza dwiema komercyjnymi farmami fotowoltaicznymi – PV Delta o mocy zainstalowanej 1,63 MW oraz PV Czernikowo 3,77 MW

Jak wyjaśnia Grupa Orlen, celem jest inwestowanie w odnawialne źródła energii.

„W zaprezentowanej przez nas niedawno strategii ORLEN2030 jasno zadeklarowaliśmy, że będziemy inwestować w odnawialne źródła energii. Już teraz posiadamy ok. 450 MW zainstalowanych w OZE, a w perspektywie dekady chcemy zwiększyć nasze odnawialne moce do 2,5 GW.”

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, większościowego właściciela Grupy Energa

Grupa chce uzyskać pozwolenie na realizację inwestycji w Wielkopolsce jeszcze w tym roku.

Trwają również działania zmierzające do uzyskania kompletu decyzji administracyjnych, w tym uzyskania warunków przyłączeniowych i pozwolenia na budowę. Spółka szacuje, że ich pozyskanie będzie możliwe już w 2021 roku.

© 2020 iPolska24

Realizacja