17 kwietnia 2024

Na nic edukacja i tablice informacyjne – poznaniacy nadal dokarmiają ptaki chlebem i… czipsami

Wieloletnia walka z dawnymi nawykami i stereotypami jeszcze nie u wszystkich przyniosła spodziewany efekt. Mimo wielu kampanii i akcji informacyjno-edukacyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które dokarmiają ptaki w nieodpowiedni sposób – chlebem, a nawet… czipsami.

Na nic edukacja i tablice informacyjne – poznaniacy nadal dokarmiają ptaki chlebem i… czipsami

 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wiele osób całymi rodzinami chodziło na spacer i nakarmić kaczki w rzece czy stawie. Szczególnie często robiono to z dziećmi, by zapewnić im zabawę. Niestety, zwykle „pokarmem” był chleb, który dla ptaków jest szkodliwy.

Mimo wielu lat akcji i działań edukacyjno-informacyjnych od najmłodszych lat, a także tablic w rejonach rzek czy stawów, wciąż zdarzają się osoby, które myślą, że dzielenie się chlebem z ptactwem to dobry pomysł.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu z niepokojem podchodzi do zgłoszeń o spacerowiczach, którzy na terenie parków dokarmiają kormorany, czaple i łabędzie chlebem, a czasem nawet i… czipsami.

To zachowanie bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Tego typu produktu szkodzą ptactwu i mogą doprowadzić do bolesnej śmierci ptaków.

© 2020 iPolska24

Realizacja