Susza hydrologiczna i zagrożenie pożarowe w Wielkopolsce – poznańskie CZK wydało komunikat

Choć lato dopiero się zbliża, podobnie jak coraz wyższe temperatury, to w wielu częściach Polski, w tym także w Wielkopolsce, występuje duże zagrożenie pożarowe, szczególnie na obszarach leśnych. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Susza hydrologiczna i zagrożenie pożarowe w Wielkopolsce – poznańskie CZK wydało komunikat

 

Osoby przebywające na terenach powiatów: kolskiego, konińskiego, pleszewskiego i tureckiego otrzymały Alert RCB o zagrożeniu pożarowym w lasach. Sytuacja jest jednak trudna także w innych miejscach.

Według danych Instytutu Badawczego Leśnictwa, który opracowuje mapę zagrożenia w 60 strefach prognostycznych w Polsce na podstawie danych jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, w Wielkopolsce występuje zagrożenie średnie lub duże, w zależności od obszaru. Podobnie jest w zdecydowanej większości kraju.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu zaapelowało o nieużywanie otwartego ognia w lasach komunalnych, parkach, łąkach i w ich otoczeniu.

Dotyczy to zarówno rozpalania ognisk czy grilla jak i palenia papierosów czy używania zapalniczek czy zapałek. Należy także zadbać o odpowiednie wyrzucanie odpadów szklanych.

źródło: bazapozarow.ibles. pl

© 2020 iPolska24

Realizacja