21 lutego 2024

Wyrzucał odpady na terenach rekreacyjnych. Zauważyły to strażniczki miejskie

To, że odpady są „zielone” to nie znaczy, że można je wyrzucać gdziekolwiek „w terenie”. Za takie zachowanie grozi kara grzywny, o czym przekonał się złapany na gorącym uczynku mężczyzna.

Wyrzucał odpady na terenach rekreacyjnych. Zauważyły to strażniczki miejskie

Zaśmiecanie terenu to wciąż ogromny problem w Poznaniu. Nie brakuje osób, które wyrzucają śmieci i odpady w nielegalny sposób. Najczęściej kieruje nimi chęć zaoszczędzenia pieniędzy lub czasu na wywóz lub po prostu… chęci do segregacji.

Niektórym wydaje się, że odpady „zielone” porzucone w terenie po prostu się rozłożą i nie zaliczają się do zaśmiecania. Tymczasem należy je umieszczać w brązowych pojemnikach lub zawieźć bezpośrednio do jednego z trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Mając własny ogródek można także wykorzystać do kompostowania.

Z żadnego z tych rozwiązań nie skorzystać kierowca samochodu dostawczego, który postanowił wyrzucić odpady „zielone” na terenach rekreacyjnych na Junikowie. Zauważyły to strażniczki miejskie z Referatu Poznań Grunwald, które od razu podjęły interwencję.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za zaśmiecanie terenu. Dodatkowo musiał także posprzątać wyrzucone przez siebie odpady i przekazać je do PSZOK.

 

 

autorka: A. Karczewska

fot. straż miejska

© 2020 iPolska24

Realizacja