12 lipca 2024

Nowa zieleń na ul. Kanałowej

Na ul. Kanałowej przybyło zieleni, która została zagospodarowana na obszarach, z których usunięto bruk po zmianie organizacji ruchu.

Nowa zieleń na ul. Kanałowej

 

To kolejne zmiany na ul. Kanałowej w ostatnim roku. Gdy wprowadzano Strefę Płatnego Parkowania, a tym samym zmieniała się organizacja ruchu, „uwolniono” część chodników z parkujących na nich samochodów, które teraz muszą pozostawać na wyznaczonych miejscach.

Okazało się, że przestrzeń ta nie jest wykorzystywana przez uczestników ruchu, dlatego podjęto decyzję o jego odbrukowaniu i zagospodarowania zielenią.

Nasadzenia wykonano po północnej stronie ul. Kanałowej, między ul. Kolejową a Małeckiego, a także po południowej stronie między ul. Małeckiego i Głogowską. Wybrano wiśnie piłkowane i świdośliwy Lamarcka oraz 550 sztuk roślin wieloletnich, w tym róż, budlei, kocimiętki i traw ozdobnych, a także 700 sztuk hiacyntów.

Gatunki dobrano tak, by odnalazły się w warunkach panujących na ul. Kanałowej, a także, by cieszyły oczy mieszkańców jak najdłużej.

Rośliny zabezpieczono na zimę słomianymi matami.

Prace kosztowały niemal 130 tysięcy złotych, a środki na ten cel przekazała Rada Osiedla św. Łazarz. Efekt nasadzeń będzie widoczny na wiosnę.

autorka: A. Karczewska

fot. ZDM

© 2020 iPolska24

Realizacja