12 lipca 2024

Różowe wiśnie zakwitną na Gliniankach

Na Gliniankach pojawia się coraz więcej drzew, które mają wzbogacić lokalny ekosystem, a także urozmaicić spacery mieszkańców. Już niedługo piękne wiśnie ozdobne „Kanzan” zakwitną w rejonie ul. Kocha i Witaszka.

Różowe wiśnie zakwitną na Gliniankach

Wczoraj informowaliśmy o ponad 100 drzewach, jakie sadzone są w ramach realizacji projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Zielone Fyrtle. Niech połączą nas drzewa” (więcej tutaj). Nie są to jednak jedyne rośliny, które ozdobią okolicę.

Zarząd Zieleni Miejskiej posadził 45 wiśni ozdobnych Kanzan na poznańskich Gliniankach. Rośliny pojawiły się od strony ul. Kocha i Witaszka. Drzewa charakteryzują się różowymi kwiatami, które kwitną w maju, co oznacza, że już niedługo będą cieszyć oczy spacerowiczów. Zostały zabezpieczone specjalną siatką, by nie były podgryzane przez żyjące w okolicy bobry. O działaniach w zakresie uniemożliwienia zwierzętom korzystania z takiej przekąski pisaliśmy tutaj.

Co ważne, drzewa są mrozoodporne i bardzo szybko rosną, a mogą osiągnąć wysokość nawet do 8 metrów.

Nasadzenia ZZM to inicjatywa radnych Grzegorza Jury i Dominiki Król, dzięki którym wprowadzono stosowną poprawkę do budżetu, co umożliwiło sfinansowanie działań.

 

autorka: A. Karczewska

fot. ZZM

© 2020 iPolska24

Realizacja