Nauka i doskonalenie jazdy w Pleszewie – z aplikacją i ekologicznie

Na pleszewskim stadionie ruszyła budowa miasteczka ruchu drogowego. Oprócz powszechnych zajęć szkolnych, naukę bezpiecznej jazdy wspomagać będzie specjalna aplikacja.

Nauka i doskonalenie jazdy w Pleszewie – z aplikacją i ekologicznie

Inwestycja zostanie oddana jeszcze w tym roku. Na 1200 metrach kwadratowych powstaną m.in.: rondo, skrzyżowania z drogami równorzędnymi i podporządkowanymi, przejścia dla pieszych, znaki pionowe i poziome, sygnalizacja świetlna, ulice dwukierunkowe i jednokierunkowe. Pojawi się też dodatkowo „ósemka” do nauki jazdy. Całość oświetlą latarnie LED.

Najmłodsi, ubiegający się o kartę rowerową będą korzystać z placu w ramach zajęć szkolnych. Jednak jak rekomendują władze samorządowe, obiekt dedykowany jest każdemu, kto zechce poćwiczyć zasady bezpiecznej jazdy, bez względu na wiek.

Budowa to część wartego ponad 1,2 mln zł projektu „Eko Pleszew”. Samo miasteczko wyceniono na ponad 500 tys. złotych, ale 311 tys. złotych stanowi dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Stąd też tak duży nacisk na ekologię. Planowane są bogate nasadzenia zieleni wokół miasteczka, a wszystkie należące do niego urządzenia elektryczne zasilane będą instalacją fotowoltaiczną.