Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektor poznańskiego Ogrodu Zoologicznego, Ewie Z. Śledczy zarzucają jej szereg poważnych przestępstw, w tym nadużycie uprawnień, doprowadzenie Miasta Poznania do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ponad 100 tys. zł, przyjęcie korzyści majątkowej, poświadczenie nieprawdy, przywłaszczenie mienia oraz nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Oskarżona miała także ukrywać własne dochody przed wierzycielem.
Kolejne zarzuty dla Ewy Z. W sprawie przed sądem mają stanąć jeszcze trzy osoby
Była dyrektor Zoo Poznań, Ewa Z. Usłyszała kolejne zarzuty związane z działaniem na szkodę miasta. Oprócz niej, w sprawie podejrzane są jeszcze trzy osoby. Dwie z nich już przyznały się do winy.
